:-)

Ortodoncja Władysławowo, Puck

ORTODONCJA

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu. Celem leczenia ortodontycznego jest osiągnięcie prawidłowego ustawienia zębów dla lepszego żucia, prawidłowej wymowy a głównie poprawy wyglądu pacjenta. W leczeniu ortodontycznym stosowane są aparaty ruchome (wyjmowane) oraz stałe (klejone bezpośrednio do zęba). U dzieci z uzębieniem mieszanym stosujemy aparaty ruchome, u młodzieży i dorosłych aparaty stałe.

Leczenie aparatem stałym składa się z dwóch części:

  • 1. część pierwsza, aktywna - której celem jest osiągnięcie prawidłowego ustawienia zębów, trwająca od 1 roku do 2,5 lat zależnie od nasilenia wady.
  • 2. część druga retencyjna - polegająca na utrzymaniu i utrwaleniu efektu leczenia trwająca minimum 3 lata.
    Aparaty stałe zwiększyły możliwości i skuteczność leczenia ortodontycznego, zwłaszcza pacjentów dorosłych. Wiążą się one jednak z pewnymi niedogodnościami dla pacjenta:
  • 1. wymagają wzmożonej dbałości o higienę jamy ustnej (utrudnionej przez obecność pierścieni, zamków, łuków, ligatur i wyciągów elastycznych).

 ZĘBY NALEŻY CZYŚCIĆ PO KAŻDYM POSIŁKU!!!

  • 2. zrezygnowania z gryzienia np.: orzechów, żucia gumy, ciągliwych cukierków itp.
  • 3. częstszych i nieraz dłuższych wizyt u ortodonty, ponieważ opuszczanie wizyt kontrolnych opóźnia leczenie.

Bez kontroli ortodontycznej aparat może działać odwrotnie niż oczekujemy.
Leczenie ortodontyczne wymaga od pacjenta cierpliwości, dyscypliny i wytrwałości, lecz dzięki niemu uzyskujemy piękny uśmiech

PRZYKŁAD EFEKTÓW LECZENIA ORTODONTYCZNEGO

Powyżej przedstawiono zdjęcie pacjentki w wieku 13 lat. Stwierdzono zwężenie znacznego stopnia szczęki i żuchwy, czego wynikiem były liczne wady zębowe. Najbardziej widoczne i niepokojące pacjentkę było silne stłoczenie zębów oraz przesunięcie linii pośrodkowej. Stwierdzono ponadto zablokowanie dolnych drugich przedtrzonowców z dużym nagryzaniem poziomym.

 

Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy się na usunięcie u pacjentki górnych pierwszych przedtrzonowców i dolnych drugich przedtrzonowców a następnie założono dwa aparaty stałe. Po zakończonym leczeniu uzyskaliśmy efekt, który w pełni zadowalał nas i naszą pacjentkę.

Kontakt

" Z WIEŻY DENTYSTA"
ul. Rybacka 8B/U4

84-120 Władysławowo

tel. 58 674 15 93

664 562 477


e-mail: ortho26gab@wp.pl

 

Dojazd

Godziny otwarcia

Rejestracja telefoniczna

pon: 800-2000
wt: 800-2000
śr: 800-2000
czw: 800-2000
pt: 800-2000
sob: 800-1400

pon-pt - na zapisy - rejestracja telefoniczna: 58 6741593               664 562 477
sobota (po uprzednim upewnieniu się czy będzie to możliwe w konkretną sobotę) - bez zapisów ograniczona liczba pacjentów 

 

Mamy setki zadowolonych Pacjentów z  miast: Władysławowo, Puck, Hel, Krokowa, Reda, Rumia, Wejherowo i okolic.
Janina Dziarnowska (Janina Bach-Labuda)